Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

“25 Prilli është prova e zjarrit për të gjithë” Meta bën deklaratën e fortë: Do të përvëlohen të gjithë ata që janë tallur me qytetarët e Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp nga selia e presidencës  referuar deklaratave të bëra nga kryeministri, Edi Rama për bashëkqeverisje mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike tha se më 25 prill do të përvëlohen të gjithë ata që janë tallur me qytetarët e Shqipërisë.

Meta shtoi se ligji është I barabartë për të gjithë fillon te vota dhe se me votën e qytetarëve do të bëhet e mundur dërgimi i  Shqipërisë drejt Bashkimit Europian.

 “Unë ju thashë të gjitha partitë bashkë të bëjnë koalicion ta shpallin sot . Bojkeni ka për ti mundur i vetëm, kandidati i VetëVendosjes. Ka ikur koha se u bënë 8 vjet që tallen me popullin e Shqipërisë. 25 Prilli është prova e zjarrit për të gjithë. Do të përvëlohen të gjithë ata që janë tallur me qytetarët e Shqipërisë. Deri tani demokracia nuk është lojë por në rradhë të parë sundimi I ligjit.  Ligji I barabartë për të gjithë fillon te vota e barabartë për të gjithë. Që nga vota e Presidentit me qytetarin më të thjeshtë të Shqipërisë, vetëm kjo e çel rrugën  Europiane të Shqipërisë që mbahen peng” – tha Meta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img