Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

25 ditë nga data e votimit: Pas ID-së, qeveria merr vendimin edhe për afatin e pasaportave të skaduara, çfarë duhet të dini

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria shqiptare me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, një javë pas vendimit për kartat e identitetit ka vendosur sot zgjatjen e vlefshmërisë edhe për pasaportat që u ka përfunduar apo përfundon afati deri në 25 prill.

Vendimi është marrë për shkak të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Të gjithë personat që nuk kanë kartë identiteti dhe që pasaporta u ka skaduar, mund të votojnë, pasi vlefshmëria e kësaj të fundit është zgjatuar deri në 30 prill.

vendimi

Kërkesa për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit dhe pasaportave u parashtrua fillimisht nga Partia Demokratike. Kjo kërkesë u mbështet edhe nga presidenti Ilir Meta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img