Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

24 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, harrojnë të gjithë, veç ambasadores

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, në 15 mars, është 24 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por në klimën shumë të ashpër politike, një ditë pas festimeve të ditës së verës, asnjë institucion nuk u kujtua që të shikojë datat dhe të japë ndonjë urim për këtë 24 vjetor të rivendosjes së marrëdhënieve me një vend strategjik siç ështe SHBA për Shqipërinë. 

Ajo që nuk duhet të harrojë, nuk e ka harruar. Eshtë vetë ambasadorja e re e vendosur në Uashington Floresha Luli Faber, e cila me një postim në facebook uron gjithë miqtë e saj për 24 vjetorin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA, ndërkohë që e shoqëron edhe me një foto të ambasadës sonë në Uashington. Ishte 15 marsi i 24 viteve më parë, kur u hap ambasada. Duket një kujdesë shumë diplomatike nga ana e ambasadores. Mirë do ishte, të ishte kujtuar psh, edhe Ministria e Punëve të Jashtme për këtë 24 vjetor. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img