Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“24 vjet nga kjo tragjedi” Aurela Gaçe kujton 81 viktimat e Otrantos: Kjo plagë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28 Mars 2021, sot mbushen plot 24 vjet nga vrasja makabër në Kanalin e Otrantos të 81 shqiptarëve të pafajshëm, në atë që konsiderohet “Skandali i Otrantos”.

Ndonëse kanë kaluar shumë vite që prej asaj dite të zezë për Shqipërinë, dhimbja ngelet e njëjtë po aq e freskët sa ate ditë dhe thirja për drejtësi vazhdon ende.

Këngëtarja Aurela Gaçe është një ndër personat të cilët çdo vit përkujton viktimat e tragjedisë së Otrantos.

Përmes një postimi Aurela shkruan se kjo plagë na shoqëron të gjithëve akoma.

“24 vjet nga kjo tragjedi. Fatkeqësisht, kjo plagë na ka shoqëruar  e na shoqëron akoma !”- shkruan kënëgëtarja krah këngës së publikuar për nder të viktimave të asaj dite fatkeqe, 28 mars 1997.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img