Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“24 orë ujë”, Rama ndan pamje nga ujësjellësi i ri në Gjirokastër: Merr fund gangrena e vjetër e depozitave mbi tarraca

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga projekti i ri i ujësjellësit në Gjirokastër.

Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shrkuan se me ujësjellësin e ri të Gjirokastrës ddo të furnizohet me ujë 24 prë qyteti duke i dhënë fund një herë e mirë gangrenës së vjetër të tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura sipër tarracave të pallateve.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me ujësjellësin e ri të Gjirokastrës, që do të furnizojë me ujë 24 orë, duke i dhënë fund një herë e mirë gangrenës së vjetër të tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura sipër tarracave të pallateve, ju uroj një javë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë