23 vjeçarja bie nga shkëmbi dhe mbetet e paralizuar, i riu e përdhunon gjatë gjithë ditës

Publikuar tek: bota, më 17:10 31-10-2016 23 vjeçarja bie nga shkëmbi dhe mbetet e paralizuar, i riu e përdhunon gjatë gjithë ditës

Një 23 vjeçare nga New York teksa shëtiste me një grup personash, ra nga shkëmbi duke dëmtuar të dy këmbët.

Hannah Gavios, 23 vjeçe, mësuese anglishteje tashmë ndodhet në një spital dhe po trajtohet me kimioterapi pasi nuk mund të lëvizi këmbët e saj.

Pasi u rrësuar, njëri nga personat në vend që ta ndihmonte e ka përdhunuar përgjatë gjithë ditës. Vetëm pasi u gjet të nesërmen, me datë 2 shtator ajo mori mjekim dhe u shtua në spital por kishte humbur ndjeshmërin ë e të dy këmbëve. Apai Ruangwong, 28 vjeç abuzoi me të 10 orët në vijim, raporton Daily Mail.  23-vjeçarja ishte mësuese anglishteje dhe po jepte mësim në Tajlandë.

Autoritetet tajlandeze e dënuan djalin fillimisht me 10 vjet burg por pasi ai e pranoi fajin, dënimi iu ul me 5 vjet. Prindërit e vajzës amerikane u shprehën të habitur se si mund të dënohej vetëm me 5 vjet një përdhunues vetëm sepse kishte pranuar fajin.

Prindërit të shqetësuar nga gjendja e vajzës së tyre thanë se duhen 200000 dollarë që ajo të eci sërish. /Newsbomb.al/

39E5232700000578-3887826-image-a-1_1477868508525.jpg

37F9337C00000578-3775721-image-a-42_1473169240792.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen miniera e qymyrit, 15 të vdekur, 18 të plagosur
Australia kërkon ndalimin e përjetshëm të refugjatëve që mbërrijnë në brigjet e saj »
Article Logic
Execution time: 0.01205587387085
array(1) { ["section"]=> string(94) "23-vjecarja-bie-nga-shkembi-dhe-mbetet-e-paralizuar-i-riu-e-perdhunon-gjate-gjithe-dites-57960" }