Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

23-vjeçares i aplikohet gabimisht 6 doza të vaksinës Pfizer, ja si paraqitet gjendja shëndetësore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali, ku një 23-vjeçare i janë dhënë 6 doza të vaksinës Pfizer njëherësh.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një infermieria gabimisht në vend që të administronte një dozë të vaksinës, ajo përdori të gjithë lëngun në shishe duke e vaksinuar vajzën e re italiane me gjashtë doza njëherësh.

Incidenti u raportua nga gazeta La Nazione, e cila raportonte se vajza ishte në një gjendje të mirë shëndetësore dhe se kishte vetëm një dhimbje të lehtë koke.

Nëna e 23-vjeçares është shprehur se kjo tregon një shenjë pakujdesie.

Ky nuk është incidenti i parë, pasi në gjemani një qytetari iu bënë 5 doza njëherësh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img