Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

22 vite nga masakra e Krushës, Balla: Nuk ka ende drejtësi, Basha refuzon t’i kthejë provën Kosovës dhe drejtësisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Taulant Balla në 22 vjetorin e masakrës së gjenocidit serb kundër shqiptarëve të Krushës së Madhe ka thënë se ende nuk janë vendosur para drejtësisë autorët.

Sipas tij, prova e asaj masakre është një kasetë filmike të cilën personi që e ka filmuar ja ka dorëzuar Lulzim Bashës.

Postimi i plotë: LIRIA KA EMËR. KRUSHA E MADHE Sot bëhen 22 vite nga masakra dhe gjenocidi serb kundër shqiptarëve të Krushës së Madhe. Urdhëruesit dhe autorët e kësaj masakre nuk janë vënë ende para drejtësisë. Provë e kësaj masakre ishte një kasetë filmike, të cilën personi dëshmitar që e filmoi ia dorëzoi Lulezim Bashës (asokohe punonjës i GJNKL), por që një zot e di pse refuzon t’ia kthejë këtë provë të rëndësishme Kosovës dhe drejtësisë!

Më shumë

spot_img
spot_img