Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

22 mijë e 209 viktima nga COVID-19, SHBA ‘goditet’ edhe nga tornado, 6 të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e10b150941b1cc8c7eb2be3176b90964

SHBA është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, ku me qendra persona humbin jetën në 24 orë.

Sikur mos të mjaftonte kjo Mississippi dhe Luiziana ditën e djeshme janë janë goditur nga një tornado. Nga goditja e tornados deri më tani kanë humbur jetën 6 persona dhe janë dëmtuar me qindra struktura.

Guvernatori i  Mississippit, Tate Reeves shpalli gjendje të jashtëzakonshme për shkak të stuhive.

“Kjo nuk është ashtu si dikush dëshiron të festojë të Dielën e Pashkëve.Shteti dhe përgjigjësit e caktuar janë duke punuar gjatë gjithë kohës dhe nuk do të pushojnë derisa të përfundojë kjo. Ne po mobilizojmë të gjitha burimet në dispozicion për të mbrojtur njerëzit tanë dhe pronën e tyre,” tha Reeves në një deklaratë.

92812376_519431365410392_7234261210495975424_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img