Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

22 ditë në grevë urie, naftëtaret: Kemi marrë telefonata kërcënuese për të lënë grevën, nuk tërhiqemi

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

57e3e0dbd26d60e348ecf80fed24e4d6

Naftëtaret e Ballshit prej 22 ditësh janë në grevë urie, ato kërkojnë pagat e prapambetura dhe rifillimin e punës.

Gjendja e naftëtareve është e rënduar, por edhe pse në një situatë të rënduar shëndetësore, ato janë shprehur se do të qëndrojnë deri sa të marrin pagat pasi nuk kanë zgjidhje tjetër.

Ato janë shprehur se kanë marrë edhe mesazhe kërcënuese, ku u kanë kërkuar që të lënë grevën.

“Apeli vazhdon ndaj qeverisë dhe ndaj kryeministrit Edi Rama. Kemi pasur mesazhe dhe thirrje me privat dhe këto janë partiake. Nuk kemi për borxhe të dëgjojmë ato telefonata kërcënuese për të lënë grevën. Shpresa është që Rama të vijë këtu e të dialogojmë. Ne duhet të jemi pranë familjeve tona jo këtu, ndaj duam një zgjidhje sa më parë. Nga greva nuk dalim”, pohuan grevistet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img