Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

21-vjeçari vrau 8 persona në SHBA, aziatiko-amerikanët dalin në protesta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e56b5574d5c2ef2540044ef7f305e5a7

Pas sulmit të fundit të ndodhur në SHBA, ku mbetën të vrarë 8 persona, turma të mëdha njerëzish kanë dalë në protestë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se protestuesit janë aziatiko-amerikanë, të cilët kërkojnë që të ndalohen sulmet dhe vrasjet e kësaj popullsie.

Aktivistët janë shprehur se së fundmi janë rritur urrejtjet kunddrejtë popullsisë së aziatiko-amerikanëve.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Atlanta ku si pasojë e një sulmi me armë kanë humbur jetën 8 persona, 6 prej tyre ishin gra aziatiko-amerikane.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img