Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
1.5kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

21 vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë, po sillte drejt Tiranës 7 emigrantë, nga 300 euro secili

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 21 vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga Policia në Kakavijë pasi po ndihmonte 7 emigrantë nga vendet e treta të vinin drejt Tiranës, duke ju marrë nga 300 euro secilit.

Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në bashkëpunim me shërbimet e FRONTEX-it dhe Seksionin për Hetimin e Trafiqeve në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasin e huaj, S.I., 21 vjeç, banues në Bangladesh.

Shtetasi S. I. u kap në afërsi të fshatit Grapsh duke ndihmuar 7 emigrantë  të paligjshëm nga vendet e treta, për të shkuar në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit 300 euro për person.  

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua  një aparat celular.  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img