Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

21 janari/ Këtë herë Rama s’del për homazhe, Balla dorë për dore me Ana Veizin dhe nënën e Hekuran Dedës (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

78a8636fd2c33d7fe295e64fb982b433

Sot shënohen 9 vite nga vrasja e 4 protestuesve të 21 janarit Ziver Veizi, Hekuran Deda, Faik Myrtaj dhe Aleks Nika.

Këtë herë kryeministri Edi Rama ka munguar në homazhet në Bulevard dhe në vend të tij ka qenë Taulant Balla.

Balla ka ecur dorë për dore me Ana Veizin, vajzën e Ziver Veizit si dhe nënën e Hekuran Dedës.

Bashkë me Ballën, në homazhe kanë marrë pjesë Mimi Kodheli, Blerina Gjylameti dhe Belinda Balluku.

Askush nga mazhoranca nuk ka thënë gjysmë fjale për drejtësinë e munguar të katër protestuesve që u vranë nga ‘dora e shtetit’ me duar në xhepa.

Pas marshimit-homazh, zyrtarët e qeverisë dhe familjarët janë futur në ambientet e ish-vilës së Enverit, në zonën e ish-Bllokut.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img