Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

21 Janari/ Gjykata e Tiranës shpall moskompetencë, ‘pason’ dosjen për Ndrea Prendin dhe Agim Llupon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

 

Në këtë mënyrë Gjykata e Tiranës e ka dërguar dosjen në Gjykatën administrative.

Ish-komandanti Ndrea Prendi është paditur në gjykatë nga Garda e Republikës në lidhje me çështjen e 21 janarit. Gjykata e Apelit të Tiranës, ka dënuar ish-komandantin e gardës, Andrea Prendi me 1 vit burg,  palë me të është  edhe ish-shefi i njësisë speciale të gardës Agim Llupo, i dënuar me tre vjet burg.

Dy të paditurve gjykata  u kërkon shumën  financiare të përdorur për dëmshpërblimin e familjarëve të viktimave në vlerën totale 2.1 milionë euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img