Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

2021 një ogur i mirë për Italinë, kupat njëra pas tjetrës në gadishullin Apenin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mes lotësh dhe emocionesh Italia mbrëmjen e djeshme arriti të triumfojë përballë Anglisë në “Euro 2020”.

Pas një viti të gjatë dhe sfilitës, me mijëra humbje jetësh për shkak të Covid-19, 2021 ka filluar mbarë për fqinjët. 

Më herët grupi i rokut “Maneskin” me këngën “Zitti E Buoni” arritën të çonin trofeun në shtëpi duke lënë pas Francën dhe Zvicrën në festivalin më të famshëm të këngës, “Eurovision”.

Epo, pas triumfit në muzikë rradhën e kishte futbolli, çunat mbrëmë arritën të shpallen Kampionët e Europës, pasi mposhtën me penallti Anglinë në finale që u luajt në Londër.

Një ndeshje e cila filloi keq për italianët, pasi Anglia shënoi që në minutën e dytë, por “axurrët” arritën të barazojnë me anë të Bonnucit.

Të gjithë e dini atë shprehjen “qesh mirë kush qesh i fundit”!

Më shumë

spot_img
spot_img