Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Kanosi me armë për motive pronësie, arrestohet krutani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 56-vjeçar është arrestuar pasditen e sotme, pasi kanosi me pushkë një tjetër person për motive pronësie.

albsig

spring

Sipas të dhënave zyrtare, specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë kanë arrestuar 51-vjeçarin me inicialet Sh.Q., banues në Krujë.

 Arrestimi i tij u bë pasi Sh.Q ka kanosur ka qëlluar në ajër me armë zjarri  L.P.,51 vjeç. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit pushkë dhe një kuti me 1000 fishekë luftarakë.

Mbi 51-vjeçarin rëndon akuza për veprën penale ‘Kanosja’ dhe ‘Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img