Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Aktori i famshëm në filmin “Zonja nga qyteti” i futet politikës, kandidon për PS

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste publikoi pak ditë më parë listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit dhe ndër to kishte mjaft emra që nuk priteshin.

Ndër emrat që ka rënë në sy në qarkun e Korçës ishte aktori i madh Sotiraq Bratko i cili mesa duket ka vendosur t’i përkushtohet politikës, përpos zanatit të tij në skenën shqiptare.

Sotiraq Bratko, i njohur gjerësisht nga publiku shqiptar si “Tirka” për rolin e tij në filmin “Zonja nga qyteti”, është i 9-ti në listën e Partisë Socialiste për qarkun e Korçës. 

Më shumë

spot_img