Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

200 euro për natyralizimin e pasaportës, Prokuroria hetim për disa zyrtarë të Policisë së Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Organi i akuzës së Tiranës mësohet se ka nisur një hetim për korrupsion, ku dyshohet se janë përfshirë disa zyrtarë të Policisë së kryeqytetit.

Në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe shtetas të tjerë, kanë marra para për shërbimin e pasaportave. Sipas akuzës shtetësia me natyralizim e shtetasve të Kosovës trafikohej kundrejt pagesës, mëson Ora News.

Ligjërisht pajisja me pasaporta është falas për këtë kategori por këtyre u merrej nga 50 deri ne 200 euro ryshfet.

 Nga hetimet e prokurorit Bledar Valikaj është dokumentuar me prova e pamje filmike se si merreshin paratë. Mes te dyshuarve ka edhe zyrtarë në Drejorinë e Policisë në Tiranë. Madje, ka dhe përgjime që dokumentojnë këto raste korrupsioni.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img