Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

20 vjeçari nga Patosi ekstradohet nga Frankfurti

Lajme të ngjashëm

Shtetasi Fabjo Berhamaj, 20 vjeç nga Patosi është ekstraduar sot nga Gjermania drejt vendit tonë nga Interpol Tirana.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, e ka dënuar këtë shtetas  me 7 vjet  burg për kryerjen e veprës penale  “Prodhim dhe shitje e narkotikëve“ parashikuar nga neni 283/1 të Kodit të Penal të Republikës së Shqipërisë.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Wiesbaden/Gjermani u bë i mundur arrestimi i tij në Gjermani  me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.


Më shumë