Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

20 vite burg për Francesco Becchettin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vite burg për biznesmenin italian Francesco Becchetti, të cilin e akuzon për “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”, duke krijuar skemë mashtrimi me TVSH.

Mbi të rëndojnë edhe akuzat si “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”; “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Biznesmeni italian prej 6 vitesh është shpallur në kërkim, ndërkohë që kujtojmë se ai ka fituar gjyqin me Shqipërinë për mbylljen e televizionit “Agon Channel” dhe pret të marrë dëmshpërblimin prej 110 milionë eurosh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img