Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

20 mijë leje pune, shteti fqinj kërkon punëtorë, në listë dhe Shqipëria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shteti fqinj kërkon punonjës sezonal për punë të ndryshme, ku punonjësve do u afrohet edhe mundësia për leje pune.

Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Brendshme italiane, ku thuhet se aplikimet do të hapen nga data 1 shkurt, ora 9:00.

Kuota maksimale për vitin 2022 është 69,700 leje pune. Po ashtu bëhet e ditur se 20 mijë leje pune nga totali i kuotës janë rezervuar për arsye të punës vartëse josezonale në sektorët e transportit të mallrave për palët e treta, ndërtimit dhe turizmit hotelier për qytetarët për vendet e mëposhtme:

Kosova

Shqipëria

Algjeria

Bangladeshi

Bosnje-Hercegovinë

Etiopia

Gambia

Gana

Guatemala

Indi

Bregu i Fildishtë

Japonia

Mali

Mauritius

Moldavia

Mali i Zi

Maroku

Nigeri

Nigeria

Maqedonia e Veriut

Pakistani

Filipinet

Republika e Koresë

Senegali

Serbia

Sri Lanka

Sudani

Tunizia

Ukrainë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img