Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

20 infektime me Covid-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në Kosovë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 2.072 testime kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 20 qytetarë, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Janë shëruar 31 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.256 që nga fillimi i epidemisë.  

Njoftimi i MSH:

26 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.381 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.542.975 doza të vaksinës.

-Deri më sot 707.296 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.072 testime, 20 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

-Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.256.

-Në total numri i rasteve aktive është 427.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img