Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

2 vjet në karrocë me rrota, 26-vjeçari bën apel për ndihmë: Shteti të më çojë jashtë për kurim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Redis Sabaj vuan prej dy vitesh nga një sëmundje e cila nuk e lejon atë të ecë normalisht. I diagnostikuar me sklerozë multiple, 26-vjeçari kërkon që të kurohet jashtë vendit, pasi kurimi këtu nuk po i sjell përmirësim.

albsig

spring

“Kjo sëmundje kishte 5 vite që zhvillohej në trupin tim. Por para dy vitesh u shfaq. Isha duke ecur në rrugë dhe më ka rënë si paralizë u ula në tokë 5 minuta dhe u ngrita përsëri kam ecur në gjendje normale, pastaj kam ecur në një formë të tjetër të sëmundjes” ka thënë i riu nga Mallakastra për Fax News.

26 vjecari ka studiuar për financë, ndaj bën apel për ndihmë që të kurohet jashtë vendit. Të njëjtën kërkesë ka edhe i ati i Redisit, një polic i liruar nga detyra, i cili i bën thirrje Ministrisë së Shëndetësisë për ndihmë.

Ndiqni videon e mëposhtme!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img