Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

2 të vdekur dhe 12 të plagosur në Afganistan, qytetarët s’pranojnë që flamuri kombëtar të zëvendësohet me atë të talebanëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona kanë humbur jetën dhe rreth 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një përplasjeje të qytetarëve me talebanët në Afganistan.

Përplasjet kanë nisur pasi talebanët në sheshin e Jalalabad kanë hequr flamurin afgan dhe kanë dashur ta zëvendësojnë me atë të talebanëve.

Ka qenë ky momenti kur talebanët kanë qëlluar me armë duke lënë dy veta të vdekur.

Gazetari Rob McBride i Al Jazeera, duke raportuar nga Kabuli, tha “një pjesë mjaft e madhe e banorëve të Jalalabad po kundërshtonin zëvendësimin e flamurit kombëtar të Afganistanit në qytet me flamurin taleban”.

Më shumë
spot_img
spot_img