2 shpërthime të mëdha në fabrikën e Nju Jorku, më shumë se 30 të plagosur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:29 20-11-2017 2 shpërthime të mëdha në fabrikën e Nju Jorku, më shumë se 30 të plagosur (VIDEO)

Gati 40 vetë janë plagosur pas një shpërthimi të ndodhur në një fabrikë prodhimi në Nju Jork.

Shërbimet emergjente u thirrën në Verla International në zonën e NeW Windsor të Orange County, rreth orës 10 këtë të hënën.

Dhjetra njerëz, duke përfshirë shtatë zjarrfikës, janë lënduar në zjarrin që shpërtheu menjëherë. Një shpërthim i dytë u dëgjua rreth 40 minuta pas të parit. Një person mbetet ende i pagjetur. Megjithatë, zyrtarët thanë në një konferencë shtypi se personi mund të ishte larguar menjëherë nga ndërtesa kur shpërtheu zjarri. Më shumë se 100 zjarrfikës janë në vendin e ngjarjes duke shaur flakët.

Të gjithë të plagosurit pësuan lëndime jo shumë të rënda dhe pritet të mbijetojnë. Biznesi bën kozmetikë, të specializuar në manikyrin e thonjve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjermania vështirësi për të formuar qeverinë, Merkel preferon zgjedhje të reja
Shkatërrohet rrjeti: Kapen 1.3 ton kokainë në Francë, në pranga edhe 3 shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.012401819229126
array(1) { ["section"]=> string(85) "2-shperthime-te-medha-ne-fabriken-e-nju-jorku-me-shume-se-30-te-plagosur-video-100294" }