Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

2 raste me Covid në Kurbin, një prej tyre shkoi në dasmë dhe u infektua

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

224183426996e3aeac33c0601eff5f5c

Gjatë 24 orëve të fundit në Kurbin janë shënuar 2 raste të reja me Covid.

Bëhet me dije se një prej tyre është infektuar në një dasmë, ndërsa rasti tjetër është në një fasoneri.

ISHP gjatë 24 orëve të fundit tha se janë kryer 371 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 64 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 15 raste në Tiranë, 13 në Krujë, 11 në Shkodër, 7 në Durrës, 4 në Lezhë, nga 3 raste në Kukës, Pukë, 2 në Kurbin, dhe nga 1 rast përkatësisht në Korçë, Elbasan, Vlorë, Berat, Mat, Pogradec.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img