Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

2 raste me Covid në Krujë, infektohet laborantja e Shëndetit Publik, burri i saj përplaset me policinë pasi nuk izolohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

240b4618597f7cb47b365a99b127935c

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 20 raste të reja me COVID-19.

 

Nga 20 raste, 2 ishin në rrethin e Krujës të cilët janë dy kontakte familjare të rasteve të djeshme.

Një prej të infektuarave mësohet se është punonjëse laborante e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Krujë.

Mundësia që të jetë infektuar nga tamponët përjashtohet pasi bëhet me dije se ajo nuk ka qenë asnjë ditë në terren për të marrë kampione.

Sakaq edhe për faktin se analizat e tamponeve nuk bëhen në Krujë por në Tiranë. Ndërkaq, burri i saj i cili me profesion është mjek, ka rezultuar negativ në testin që ka bërë.

Ndonëse ka rezultuar negativ ai duhet të izolohet, por s’e ka bërë një gjë të tillë. Ai ka hapur probleme pasi nuk respekton izolimin dhe po lëviz lirshëm. Nga ana tjetër DSHP i është drejtuar policisë që ta bindë atë të izolohet në shtëpi.

Më shumë

spot_img