2 orë në zyrë, përfundon takimi i Lu me Bashën. Ambasadori shkon menjëherë te Rama

Publikuar tek: aktualitet, më 14:04 17-05-2017 2 orë në zyrë, përfundon takimi i Lu me Bashën. Ambasadori shkon menjëherë te Rama

2 orë në selinë blu ambasadori Donald Lu në një takim me kreun demokrat Lulzim Basha.

Takimi mes zyrtarëve sapo ka përfunduar dhe mësohet se në qendër ka qenë pikërisht ngërçi politik. Basha dhe aleatët, përmes një deklarate për media bënë me dije se i kanë thënë “PO” paketës së McAllister dhe se tanimë është rradha e Ramës të japë përgjigjen e tij.

Fill pas kësaj deklarate Lu shkoi të takojë kryedemokratin me të cilin ka biseduar përreth 120 minuta. Pas daljes nga selia blu, Lu është drejtuar menjëherë në Kryeministri për një takim me Ramën. Mbetet për t'u parë se ç'do sjellin këto takime por është e qartë se palët janë ende në proces negociatash.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detyroi të renë të punonte si prostitutë, arrestohet tutori nga Kavaja, nuk ishte i panjohur për policinë
Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta, sekuestrohen 11 doza heroinë, euro dhe lekë, arrestohet 35 vjeçari nga Berati »
Article Logic
Execution time: 0.013605117797852
array(1) { ["section"]=> string(86) "2-ore-ne-zyre-perfundon-takimi-i-lu-me-bashen-ambasadori-shkon-menjehere-te-rama-78957" }