Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

2 milionë të regjistruar në e-Albania! Karçanaj: Shqipëria do jetë kampione e digjitalizimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka arritur në 2 milionë numri i qytetarëve dhe bizneseve të regjistruar në platformën e-Albania.

Lajmin e bën me dije drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit,

Linda Karçanaj teksa pohon se vendi do të jetë kampion në fushën e digjitalizimit, si e vetmja mënyrë për të eliminuar radhët e tarifat burokratike.

“2 milionë qytetarë dhe biznese të regjistruar në platformën e-Albania!

 2 milionë qytetarë dhe biznese të shërbyer, pa radhë, pa kosto.

Shqipëria do të jetë kampione e digjitalizimit sepse vetëm përmes shërbimeve online i japim fund pritjeve në radha, lekëve nën duar e zyrtarëve burokratë”, shkruan Karçanaj ndwrsa e cilëson platformën e-Albania, pasuri kombëtare.

Në e-Albania aktualisht ofrohen 1207 shërbime, të cilat kanë lehtësuar jetët e qytetarëve dhe bizneseve duke u kursyer më shumë kohë dhe para.

Screenshot 13 21

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img