Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

2 ditë para zgjedhjeve, Presidentja e PPE Doris Pack mesazh shqiptarëve: Të dielën votoni ndryshimin dhe Lulzim Bashën! E sigurt se PD do të sjellë ndryshimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Forumit të Grave të Partisë Popullore Europiane, Doris Pack me anë të një videomesazhi ka inkurajuar shqiptarët që të mbështesin Partinë Demokratike, duke votuar numrin 9 në zgjedhjet e së dielës.

Sipas saj, PD është partia që do të sjellë ndryshimin dhe do të luftojë korrupsionin.

albsig

“Ju inkurajoj të shkoni të votoni ditën e diel. Votoni për numrin 9, votoni për Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën. Jam e sigurt se kjo parti ka mësuar nga historia e saj dhe do të sjellë ndryshimin. Do të luftojë korrupsionin dhe do të jetë e interesuar në çështjet e përditshme, për edukimin, për shëndetësinë, për çdo gjë që e bën jetën në Shqipëri sa më mirë që është e mundur. Që dhjetra mijëra të rinj të mos vazhdojnë të lënë vendin. Shpresoj shumë se ju e kuptoni mesazhin tim se unë dua ndryshimin dhe jam e bindur se edhe ju gjithashtu e doni ndryshimin”,  shprehet Doris Pack në mesazhin e saj.

Edhe Presidenti i PPE-së Donald Tusk mbështeti më herët fitoren e PD në zgjedhje, duke u shprehur se Basha sipas tij do të realizojë integrimin e Shqipërisë në BE. 

“Lulzim Basha do të realizojë integrimin në Bashkimin Europian”, – tha Presidenti Tusk.

Mesazhet e përfaqësuesve të lartë të BE-së vijnë pak ditë përpara zgjedhjeve të 25 prillit, kur do të vendoset fati i Shqipërisë për integrimin në familjen europiane dhe zhvillimit ekonomik dhe social të vendit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img