Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

19 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga Covid-19 në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë shëruar 8 pacientë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 105.590 që prej fillimit të epidemisë.

Njoftimi i plotë i IKSHKP:

24 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.932 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 356.771 doza të vaksinës.

-Deri më sot 107.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.672 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

-Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.590.

-Në total numri i rasteve aktive është 137.

Më shumë

spot_img