Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

17 Maj 2021, 1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, më 17 Maj bëhet 1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në orët e para të mëngjesit të asaj dite (17 Maj 2020) fadromat dhe efektivë të Policisë nxorën nga godina aktorët dhe shembën fasadën e Teatrit.

Gjatë gjithë asaj dite dhe atyre që pasuan, në Tiranë u zhvilluan protesta dhe shumë persona, aktorë, aktivistë të Teatrit dhe qytetarë u shoqëruan në Polici.

Këshilli i Ministrave përmes një vendimi ia kaloi në pronësi Bashkisë së Tiranës trualin ku ndodhej Teatri Kombëtar dhe më pas Këshilli Bashkiak vendosi për shembjen e tij. Në orën 04.00 të mëngjesit të 17 Majit 2020, hyrja e godinës së Teatrit Kombëtar u shemb.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img