Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

16-vjeçari fiton 7000 euro në muaj duke shitur drogë përmes ‘Snapchat’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Adoleshentët në Britani përdorin aplikacionin e Snapchat si një kanal për të shitur lëndë narkotike.

 

Një 16 vjeçar ka treguar se nëpërmjet Snapchat ai ka arritur të shesë lëndë narkotike dhe ka fituar 7,000 dollarë në muaj.

Ndërkohë në shpjegimin që bën adoleshenti 16-vjeçar, tregon se droga e reklamuar në këtë kanal komunikimi mund të tërheqë shumë njerëz, madje edhe nxënës 12-vjeçarë pasi përdoruesit e këtij aplikacioni janë të shumtë.

“Unë mund të fitoj deri në 7000 paund në muaj. Është shumë e lehtë. Mund ta hapësh llogarinë me një numër jo personal dhe të jesh anonim. Llogaria mund të të mbyllet pas disa kohësh, por mund të hapësh lehtësisht një të re,”- ka thënë 16-vjeçari.

“Snapchat” pas këtij shkrimi deklaroi: Ne jemi të përkushtuar ndaj sigurisë së komunitetit tonë dhe rregullat tona ndalojnë këdo që përdor Snapchat-in të shesë apo blejë drogë nëpërmjet tij.

Kujtojmë që sipas statistikave qeveria britanike, çdo ditë përjashtohen ose pezullohen 3 nxënës për drogë dhe alkool. Ky numër është rritur në 55% në këto 5 vite.

86464443_205096457212992_4424269597138485248_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img