Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

15-vjetori i Pavarësisë së Malit të Zi, Presidenca hap dyert për ekspozitën e veçantë, fotografi dhe ikona të rralla murale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenca e Republikës së Shqipërisë ka hapur dyert për një ekspozitë të veçantë, të ideuar nga përfaqësues të pakicës malazeze në vendin tonë, me fotografi të ikonave të rralla murale.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kreu i Shtetit Ilir Meta thotë se duhet të vazhdojmë të punojmë së bashku, për të forcuar dhe promovuar bashkëjetesën tonë harmonike, tolerancën dhe mirëkuptimin mes të gjitha pakicave.

Për Metën, e vetmja rrugë për të ecur përpara, në paqe, në begati dhe në prosperitet është që në çdo shtet, pakicat të respektohen njëlloj, sipas standardeve më të avancuara europiane.

Screenshot 13 6

Më shumë

spot_img
spot_img