Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

15 viktima në universitetin në Pragë

Shkruar nga Newsbomb
15 viktima në universitetin në Pragë

Republika Çeke ka shpallur të shtunën ditë zie kombëtare pas ngjarjes tragjike të shënuar pasditen e djeshme në një universitet në Pragë, ku një person i armatosur vrau 14 persona dhe plagosi 25 të tjerë.

Autori i kësaj ngjarje të rëndë është 24-vjeçari David Kozak, i cili hapi zjarr në korridoret dhe klasat e ndërtesës, duke vrarë në mënyrë të rastësishme disa persona, ndërsa stafi dhe studentët përdorën objekte të ndryshme për të bllokuar hyrjet e klasave.

Autori, i cili pasi kreu masakrën i dha fund jetës së tij, për t’i shpëtuar prangave, ishte një student në këtë universitet dhe pa precedent të mëparshëm penal.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese