Hapësire reklamuese

Bota

15 të vdekur nga bombardimet izraelite ndaj kampit të refugjatëve në Gaza

Shkruar nga Newsbomb
15 të vdekur nga bombardimet izraelite ndaj kampit të refugjatëve
Forcat izraelite bombarduan kampin Nuseirat në Rripin qendror të Gazës mbrëmjen e sotme, duke vrarë të paktën 15 persona dhe duke plagosur disa të tjerë. Një operacion kërkim-shpëtimi është duke u zhvilluar në rrënojat e një ndërtese trekatëshe të rrafshuar nga bombardimet, pasi ekziston frika e njerëzve të bllokuar në rrënoja. Më shumë se 31,800 palestinezë janë vrarë nga operacionet ushtarake izraelite në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, sipas të dhënave të fundit të publikuara nga ministria e shëndetësisë në enklavën e kontrolluar nga Hamasi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese