Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

15 milionë euro investim, nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e hotelit me 5 yje në Durrës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi për ndërtimin e një hoteli me pesë yje në Durrës.

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro dhe zëvendëspresidenti i Intercontinental Hotels Group për Evropën Juglindore Hylko Versteeg kanë firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me “Mediterranean Investment Group” për të sjellë në Durrës markën e njohur ndërkombëtare “Croëne Plaza” përmes një investimi prej 15 milionë euro.

“Ky është një tjetër hotel me pesë yje në Shqipëri duke vijuar strategjinë për inkurajimin e brandeve ndërkombëtare për investimet e tyre në vendin tonë”, tha Kumbaro.

“Këto struktura e vendosin Shqipërinë në destinacionet më të rëndësishme turistike përveçse krijojnë vende të reja punësimi dhe ofrojnë një standard tjetër në shërbimet hoteliere”, u shpreh ministrja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img