15 kilogram eksploziv për shembjen e kontrolluar të objektit në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 03-05-2017 15 kilogram eksploziv për shembjen e kontrolluar të  objektit në Vlorë

Tjetër shembje me eksploziv në Vlorë. Sipas drejtoreshës së IKMT, Dallëndyshe Bicit, për shembjen e këtij objekti do të përdoren 15 kilogram lëndë eksplozive dhe 500 vrima.

Bici bëri me dije se operacione të tilla do të vazhdojnë deri në fillim të sezonit turistik.

Deri tani në Vlorë janë shembur disa ndërtesa me eksploziv, ku janë njoftuar dhe banorët e zonave të qëndrojnë larg objektivit në momentet e shembjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakroi nusen e djalit në Kurbin, zbardhen detaje të reja të krimit në familje
Qëllojnë me armë mbi 26 vjeçarin në Kukës, arrestohet njëri nga vëllezërit, tjetri në kërkim (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011430978775024
array(1) { ["section"]=> string(75) "15-kilogram-eksploziv-per-shembjen-e-kontrolluar-te-objektit-ne-vlore-77280" }