Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

15 këngët më të bukura që George Michael la pas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8be5424f1f14189b8fd1a4742ea92754

George Michael nuk jeton më, por pasuria që ai i la muzikës botërore do të jetojë gjatë. Autor i shumë këngëve, George do të kujtohet për më shumë se 100 milionë albumet e shitura gjatë karrierës së tij dhe dhjetra çmimeve të fituara.

Me këngët e tij që kanë arritur të depërtojnë te çdo dëgjues, George ka fituar tre Brit Awards, katër MTV Video Music Awards, katër Ivor Novello Awards, tre American Music Awards dhe dy Grammy Awards nga tetë nominime.

Ai ka arritur të renditet 10 herë i pari në 9 vite në listën e Billboard dhe sipas kësaj faqeje këto janë 15 këngët më të bukura që George Michael la pas:

15. “Outside” (Ladies and Gentlemen, The Best of George Michael, 1998)

14. “Move On” (Older, 1996)

13. “The Edge of Heaven” (Music From the Edge of Heaven, 1986)

12. “Something to Save” (Listen Without Prejudice, Vol. 1, 1990)

11. “A Different Corner” (Music From the Edge of Heaven, 1986)

10. “Careless Whisper” (Make It Big, 1984)

9. “Fastlove” (Older, 1996)

8. “I Want Your Sex” (Faith, 1987)

7. “Wake Me Up Before You Go-Go” (Make It Big, 1984)

6. “Amazing” (Patience, 2004)

5. “Faith” (Faith, 1987)

4. “Everything She Wants” (Make It Big, 1984)

3. “One More Try” (Faith, 1987)

2. “Last Christmas” (Single, 1984)

1. “Freedom ’90” (Listen Without Prejudice, Vol. 1)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img