Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

15 dollarë në orë është paga minimale në këtë shtet

Lajme të ngjashëm

Paga minimale në Kaliforni tashmë do të jetë më e larta nga të gjitha shtetet e tjera, pasi politikanët kanë arritur në një marrëveshje.

Nga 10 dollarë në orë, tashmë paga minimale në Kaliforni do të jetë 15 dollarë në orë, ndërsa në shtetet e tjera, paga minimale është 7.25 dollarë në orë. Nisma “Fight for $15”, është shumë pranë realitetit pas premtimit të mbajtur nga politikanët dhe pritet të implementohet këtë vit.

Më shumë