Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

15 ditë pas zgjedhjeve, Rama takim me deputetët e rinj, prezanton objektivat për mandatin e tretë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme, 15 ditë pas zgjedhjeve do të mbajë një takim me deputetët aktual dhe ata të rinjtë që dolën fitues në 25 prill.

Bëhet me dije se takimi do të zhvillohet në orën 10:00 në Pallatin e Bigradave.

Ky është takimi i parë që mban Rama me deputetët e rinj të zgjedhur.  Burime për media bëjnë me dije se Rama do të mbajë një fjalë para deputetëve, ku do prezantojë edhe objektivat që ka për mandatin e tretë.

Kujtojmë që në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit PS mori 74 mandate, PD arriti të merrte 59, LSI 4, dhe supriza në këto zgjedhje ishte PSD e cila arriti të merrte 3 mandate.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img