Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

143 kg kokainë në kontejnerin me portretin e Escobar, lirohet administratori i kompanisë Erjon Peti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit Durrës ka liruar Erjon Petin, i arrestuar në prill 2021 për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Ai u arrestua bashkë me ortakun e tij Klajdi Xibraku.

Peti dhe Xibraku ishin dy adminstratorët e kompanisë  “Masabi Fruits”, në kontejnerët e së cilës u sekuestruan 134 kg kokainë të paketuara dhe të stampuara me profilin e Pablo Eskobarit, në portin e Durrësit.

Droga u kap në portin e Durrësit në prill 2021, e fshehur në kontejnerin me banane të porositur nga ata në Ekuador. Asokohe të arrestuarit, Erjon Peti dhe Klajdi Xibraku refuzuan të kishin lidhje me trafikimin e drogës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img