Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

140 shezlongë dhe 80 çadra pa leje në plazh, procedohet pronari 50 vjeçar në Vlorë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 50 vjeçar është proceduar penalisht nga Policia në Vlorë, pasi shfrytëzonte plazhin publik pa lejen e institucioneve përkatëse. Mësohet se i proceduar është pronari i një aktiviteti në zonën e Zvërnecit, shtetasi Sotir Tafili.

Gjatë kontrollit të ushtruar në plazhin e Zvërnecit, Vlorë, u konstatua se ky shtetas kishte zënë hapësirën publike duke vendosur 140 shezlongë dhe 80 çadra pa lejen e organeve kompetente.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img