Hapësire reklamuese

Aktualitet

14 vjeçarja shqiptare shkon në spital dhe lind vajzë, mjekët njoftojnë policinë

Shkruar nga Newsbomb
Ilsutruese

Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në Klinikën Gjinekologjike të Prishtinës, ku një 14 vjeçare është paraqitur për të lindur.

14 vjeçarja M.M nga Mitrovica është bërë nënë, dhe këtë lajm e ka konfirmuar edhe drejtori i Klinikës Gjinekologjike Jakup Ismaili.

Foshnja e gjinisë femër ka lindur para kohe, por gjendja e saj shëndetësore është e mirë, ashtu si edhe gjendja e nënës së saj.

14 vjeçarja është e lindur në Shqipëri dhe e martuar në Mitrovicë, ndërsa autoritetet spitalore kanë njoftuar edhe policinë për këtë rast.

Kjo hnuk është hera e parë që një e mitur lind në Klinikën Gjinekologjike të Prishtinës, pasi gjatë viti të kaluar kanë qenë 4 raste të njëjta.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese