Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

13 të vdekur dhe 38 të plagosur nga sulmet me bomba dhe armë pranë stadiumit të Beshiktashit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8fbcb2223d756b299c5efe66c1883d7c

Disa sulme me bomba dhe armë kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në sheshin Maçka në Stamboll të Turqisë.

Shpërthimet kanë ndodhur vetëm pak metra larg stadiumit të Beshiktashit ku u luajt ndeshja kundër Bursaspor, ndërsa raportohet edhe për shkëmbim zjarri.

Ministri i Brendshëm, Süleyman Soylu ka konfirmuar të paktën 20 të plagosur, por mediat turke raportojnë se numri i të plagosurve ka shkuar në 38 dhe 13 persona dyshohet se kanë humbur jetën.

Objektiv i sulmit ka qenë një furgon i policisë pranë stadiumit dhe disa efektivë kanë mbetur të lënduar.

Lexo edhe:

Sulmet në Stamboll, Ambasada dhe Konsullata e Shqipërisë asnjë reagim apo numër kontakti

VIDEO/ Momenti i shpërthimit të bombave në stadiumin e Beshiktashit 

Screenshot_22.png

Screenshot_24.png

Screenshot_25.png

Screenshot_23_copy.png

Screenshot_26.png

Screenshot_27.png

584c6c7fa781b61a9cb093fc.jpg

[iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnewsbomb.al%2Fvideos%2F1559029067459609%2F&show_text=1&width=560″ width=”560″ height=”420″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” ]

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img