Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

12 vjeçarja shqiptare humbi jetën tragjikisht duke luajtur në lisharëse, prindërit: Të zbardhet e vërteta, s’dëgjuam asnjë ulërimë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prindërit e Alesia Prendit, 12-vjeçares shqiptare e cila humbi jetën tragjikisht teksa ishte duke luajtur me një lisharëse, kanë kërkuar nga autoritetet që të zbardhin ngjarjen e rëndë.

Sipas medieve italiane, babai nuk e beson ngjarjen e ndodhur dhe kërkon që autoritetet të hedhin dritë mbi këtë çështje.

Në vendin ku humbi jetën 12 vjeçarja, familjarët dhe komuniteti kanë vendosur qirinj dhe lule.

Prindërit e vogëlushes përjashtojnë çdo hipotezë për bullizëm, mirëpo babai ka shprehur çudi nga gjatësia e lakut me pozicionin e trupit që prek tokën e deri tek fakti që nëna, pavarësisht se ishte afër dhe e kishte parë disa minuta më parë, nuk ka dëgjuar asgjë, as një ulërimë.

Prokurori tashmë ka hapur një hetim për këtë çështje. Të shtunën trupi i pajetë i vogëlushes do të dërgohet në Shqipëri ku edhe do të varroset.

Më shumë


spot_img

spot_img