Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

12-vjeçarja dhuron flokët për gratë me kancer gjiri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jona Mulaj është një vajzë 12-vjeçe nga Tropoja, e cila ka zgjedhur që të bëjë një gjest human për gratë që përballen me kancerin e gjirit.

Ajo ka ardhur posaçërisht në Tiranë për të dhuruar flokët e saj të gjatë, të cilët do të bëhen paruke për gratë dhe vajzat që preken nga sëmundja e rëndë.

12-vjeçarja u shpreh se me gjestin e saj dëshiron që të bëjë të lumtur çdo grua që lufton me kancerin e gjirit. “Dua të bëj një grua të lumtur, sikur të ishte mami im”, ka thënë Jona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img