Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

12 shoferë të arrestuar dhe 460 leje drejtimi të pezulluara gjatë muajit janar në Fier

Lajme të ngjashëm

Policia Rrugore e Fierit bën me dije se vetëm gjatë muajit janar janë arrestuar 12 drejtues mjetesh dhe janë pezulluar 460 leje drejtimi. Arsyet kanë qenë drejtimi i mjetit në gjendje të dehur, tejkalimi i shpejtësisë dhe përdorimi i celularit.

Kontrollet në akset rrugore janë shtuar për të ulur numrin e aksidenteve dhe gjithashtu që drejtuesit e mjeteve të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Gjithashtu, Policia Rrugore e Fierit thotë se ka monitorim të vazhdueshëm të akseve rrugore, me pajisjet e logjistikës bashkëkohore.

Gjatë muajit janar 2023, si rezultat i kontrolleve të shtuara:

  • janë arrestuar në flagrancë 12 drejtues mjetesh, për drejtim të mjetit, në gjendje të dehur dhe 2 drejtues mjetesh për drejtim të mjetit, pa leje drejtimi;
  • janë pezulluar 460 leje drejtimi, nga të cilat 445 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 15 për drejtim të mjetit, nën efektin e alkoolit.

Më shumë