Hapësire reklamuese

Aktualitet

12 shoferë të arrestuar dhe 460 leje drejtimi të pezulluara gjatë muajit janar në Fier

Shkruar nga Newsbomb
12 shoferë të arrestuar dhe 460 leje drejtimi të pezulluara

Policia Rrugore e Fierit bën me dije se vetëm gjatë muajit janar janë arrestuar 12 drejtues mjetesh dhe janë pezulluar 460 leje drejtimi. Arsyet kanë qenë drejtimi i mjetit në gjendje të dehur, tejkalimi i shpejtësisë dhe përdorimi i celularit.

Kontrollet në akset rrugore janë shtuar për të ulur numrin e aksidenteve dhe gjithashtu që drejtuesit e mjeteve të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Gjithashtu, Policia Rrugore e Fierit thotë se ka monitorim të vazhdueshëm të akseve rrugore, me pajisjet e logjistikës bashkëkohore.

Gjatë muajit janar 2023, si rezultat i kontrolleve të shtuara:

  • janë arrestuar në flagrancë 12 drejtues mjetesh, për drejtim të mjetit, në gjendje të dehur dhe 2 drejtues mjetesh për drejtim të mjetit, pa leje drejtimi;
  • janë pezulluar 460 leje drejtimi, nga të cilat 445 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 15 për drejtim të mjetit, nën efektin e alkoolit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese