Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

12 raste të reja me Covid në Shkodër, infektohen dy mjekë dhe një infermiere

spot_img

Lajme të ngjashëm

ce04300a28c68dc3b486bee16e6b129f

Në Shkodër janë shënuar 12 raste të reja me Covid gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet me dije se në mesin e të infektuarve janë një mjek kirurg, një mjeke lagjeje, dhe një infermiere e kirurgjisë në spitalin e Shkodrës.

Fasoneritë mbeten ende vatra kryesore infektimi, ku është dhe numri kryesor i të prekurve.

Vihet re se Shkodra ka shënuar ulje të numrit të të infektuarve krahasuar me një ditë më parë, pra 7 persona më pak, pas 28 tamponëve të bëra.

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 50 raste me Covid, duke e çuar në total numrin e të prekurve në 1722.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img